Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
14 postów 11 komentarzy

sed3ak

sed3ak - o polityce (a reszta wyjdzie w praniu)

Moje komentarze

 • @grazss
  Na pewno będą, zwłaszcza że Amerykanie z pewnością przechowują u siebie nagrania z ostatnich momentów lotu. Dzisiaj pozostaje czekać, organizować się, przejmować władzę i działać. W odwrotnej kolejności to niestety nie zadziała.
  Smoleńsk czas zakopać (esej na Święto Niepodległości)
 • @contessa
  Żeby cokolwiek w kwestii smoleńska zdziałać potrzebna jest władza. A żeby ją zdobyć, trzeba umiejętnie zarządzać również innymi tematami. Dzisiaj temat jest już w zasadzie wyczerpany. Tylko zwrócenie się do rządu amerykańskiego o przesłanie nagrań z ostatnich chwil lotu może coś w sprawie posunąć na przód. Do tego czasu mit ten trzeba pielęgnować, ale bardziej w sferze prywatnej.
  Smoleńsk czas zakopać (esej na Święto Niepodległości)
 • @grazss
  Prokuratorem/sędzią jest się w stanie spoczynku do końca swych dni. To odpowiednik emerytury. Tylko, że ranga zawodu jest inna. Inne jest też znaczenie społeczne.

  Pozdrawiam
  Winczorek pierś-dzieli
 • @grazss
  Tak, zgadzam się. Przykładem może być np. funkcjonariusz z Newsweek'a - Tomasz Jastrun, który pod krzyżem w kościele przeżywał niemalże orgazmy duchowe.

  To, co boli w tych wypowiedziach i rozpętanej przed chwilą II Wojnie Światopoglądowej to fakt, że spokojną dyskusję o zakresie i ramach rozdziału państwa i Kościoła zastępują pyskówki i antyklerykalizm. Państwo świeckie, to nie państwo ateistyczne. Większość szumowin od Palikot różnicy tej nie wychwytuje.
  O co walczył Władysław Frasyniuk?
 • @Subaru
  Ale jednak utożsamia pewien styl w polityce i wpływa tym samym na państwo. Wersja z trybunem ludowym jest dla mnie zbyt mało prawdopodobna. Raczej będzie robił za podżegacza (przeciw tradycyjnemu ludowi, a z Nowym Różowym Proletariatem na sztandarach).
  Le Lepper est mort, vive le Palikot!
 • @raven59
  Głosy takie, jak Pana są naprawdę budujące.

  Serdecznie pozdrawiam
  (Nie) Wszyscy głosujemy za Platformą
 • @I. Brodacka - Falzman
  Tekst jest bardzo poruszający i w zasadzie nie wiem co byłoby odpowiednie na komentarz. Chyba tylko polecenie najnowszej książki B. Wildsteina "Czas niedokonany", w którym autor próbuje ująć w jakiejś ramy historię Polaków i wpływ tej historii na współczesny kształt Polski.

  Pozdrawiam
  Numerus nullus, czyli milczenie owiec
 • @ckhopi
  Hehe... obrazek to już administracja wstawiła... Dzięki! :-)
  Związki partnerskie i lewicowy gwałt na konstytucji
 • @grazss
  No ja właśnie zauważyłem, że gdzieś zniknęłaś z salonu? (-: A Ty tutaj urzędujesz...! :-)

  Nie wiem skąd się bierze to myślenie Polaków o Polakach, ale najpewniej z przeszłości! Najpierw zabory, potem hekatomba '39, a później czas donosicielstwa za PRL. No jednym słowem, najwięcej złego spotkało nas od nas samych właśnie. Polak, jak spotyka drugiego rodaka na obczyźnie, to pierwszą myślą jest to, że ten chce go oszukać, omamić, wykorzystać itd.

  Poza tym, to jest takie już typowe wschodnie myślenie, w którym się człowiek nie liczy i przy każdej nadarzającej się okazji rodacy lubią robić z drugiego głupa i zarzucać mu niekompetencję. A ten syndrom to wydaje mi się, że wychodzi już z bezinteresownej, polskiej zawiści. I nie wiem skąd ona w nas tak bogato drzemie...

  Jeśli zaś pytasz o elity uniżone sąsiadom, to wystarczy zrobić sobie umysłowy eksperyment. Jak myślisz, komu bardziej oddany jest np. Daniel Olbrychski: Polsce i Polakom, czy potomkom Sowietów, którzy dzięki współpracy (żeby nie użyć mocniejszego słowa) z nim, wynieśli go do rangi aktora, ułatwili drogę kariery i zapewnili niezły dorobek (kosztem innych, nieugiętych aktorów)? Polskie elity są sprzymierzone mentalnym węzłem z byłym protektorem.

  Stąd się bierze ta uległość, jak mniemam.
  Różnica pomiedzy Polską, a Zachodem
 • @Kortez
  Postaram się wrzucać i tutaj jakieś swoje przemyślenia, żeby zwiększyć siłę rażenia na NowymEkranie.

  Pozdrawiam
  Różnica pomiedzy Polską, a Zachodem
 • @kanton
  No prawda jest taka, że skoro śledztwo MAK-u jest zakończone, a rosyjska prokuratura nie wykorzystuje rejestratorów, ani wraku to te - jako własność państwa polskiego powinny być nam zwrócone.

  Zaskakuje nieudolność rządu w tej kwestii.
  Różnica pomiedzy Polską, a Zachodem

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 32 komentarze: 2433